پذیرش : روزهای زوج از ساعت 4 تا 7/5 بعدازظهر
: تلفن مستقیم پذیرش

تماس با ما
09012717168
دکتر مهرداد بهلولی

متخصص جراحی عمومی، جراحی سرطان و لاپاراسکوپی

واریس

واریس یک بیماری فراگیر است و تخمین زده می شود که فقط در ایالات متحده آمریکا در حدود 80 میلیون نفر از این بیماری در عذاب باشند، در حدود 30 درصد از زنان و 15 درصد از مردان جامعه از این بیماری رنج می برند. عروق واریسی معمولا در نتیجه نارسایی دریچه صافنوفمورال و Reflux (بازگشت) خون وریدی به ورید صافن به وجود می آیند. این بازگشت خون بالا رفتن فشار داخل وریدهای سطحی و به وجود آمدن عروق واریسی می شود. انتقال این فشار بالا به وریدهای عمقی از طریق عروق Perforator نیز باعث ایجاد تابلوی کلاسیک نارسایی وریدی می شود که در نتیجه آن در ناحیه مچ پای فرد درد، خارش، تغیرات پوستی و زخم می تواند به وجود آید.

روش Endoverous در درمان واریس، یک روش غیرتهاجمی است که در این روش از انرژی Radiofrequqncy و یا لیزر جهت سوزاندن و بستن وریدهای بزرگ شده غیر عادی استفاده می شود.

در روش درمان واریس با استفاده از Radiofrequency بوسیله یک Applicator که به داخل ورید وارد شده است، حرارتی بین 60 تا 85 درجه سانتی گراد در داخل ورید ایجاد می شود. این افزایش حرارت باعث ایجاد لخته و بسته شدن ورید نارسا می شود. بعد از خاتمه درمان ورید در محل قبلی خود باقی می ماند و غیرقابل مشاهده است.

نتایج و عوارض جراحی واریس با استفاده از روش (Radiofrequency (RFITT به مراتب بهتر از روشهای کلاسیک قبلی از جمله Stripping و روشهای جدیدتر مانند درمان با لیزر می باشد.

این روش یک روش جراحی کم تهاجم می باشد. درد و ناراحتی بعد از عمل جراحی در این روش به مراتب کمتر است. بیماران سریعا می توانند به کار و فعالیتهای روزانه خود باز گردند. ریسک عفونت و هماتوم در این روش به مراتب کمتر است. اسکار و محل زخم جراحی در این روش قابل مشاهده نیست و یا در موارد نادر بسیار کوچک است. آسیب عصب مجاور ورید نیز در این نوع جراحی هم از جراحی باز و هم از روش درمان با لیرز کمتر است.

بیمارانی که تحت درمان درمان واریس به روش radiofrequency قرار می گیرند چه نکاتی را باید رعایت کنند؟

1- تمام داروهای مصرفی را قبل از عمل جراحی باید به اطلاع پزشک معالج رساند.

2- آلرژی و هرگونه حساسیت به دارو به ویژه داروهای بی حسی و بیهوشی حتما باید به پزشک معالج اطلاع داده شود.

3- قبل از انجام حتما لباس راحت و غیر تنگ بپوشد و از همراه آوردن زیور آلات خودداری کنید.

4- بیمار بعد از انجام می تواند تمام فعالیتهای روزانه خود را سریعا شروع کند (به جز مسافرت های هوایی و یا نشستن طولانی مدت مانند سفر با اتومبیل)

5- بیمار حداقل به مدت 48 ساعت بعد از عمل جراحی اجازه باز کردن بانداژ دوراندام تحت عمل جراحی قرار گرفته را به جز مواردی که پزشک اجازه می دهد ندارند و بعد از آن باید به مدت 2 هفته نیز جوراب واریس پا کند.